Rezultate bune pentru pugiliştii ieşeni la Campionatul Naţional pentru Juniori

În perioada 26 aprilie-2 mai a avut loc la Târgu Mureş finala Campionatului Naţional pentru Juniori. La aceastã competiţie au participat 180 de sportivi, iar CSS Unirea-Soroceanu s-a prezentat la acest concurs cu patru pugilişti.
Chiar dacă competiţia s-a dovedit a fi acerbă, doi dintre elevii antrenorilor Viorel şi Marius Soroceanu au ocupat locul V în clasamentul final.Astfel, Ursache Eusebiu a boxat la categoria 48 kg, a câştigat două meciuri, însă a pierdut în sferturile de finală în faţa pugilistului hunedorean,Liviu Toporan. Eusebiu are 15 ani, este elev în clasa a VIII-a la Grupul Şcolar “Ion Holban” şi practică acest sport de patru ani, iar potrivit antrenorilor săi “are mare potenţial”, acesta având în palmaresul său deja un titlu de campion naţional, pe care l-a obţinut anul trecut la Campionatul Naţional pentru Juniori.Celălalt elev care s-a clasat tot pe locul V este Alexoae Sorin, elev în clasa a IX-a la Liceul cu Program Sportiv Iaşi. Şi acest pugilist ieşean a pierdut în sferturi în faţa lui Ion Manolache,din Târgu Jiu